Прогулянка Києвом. Архітектура бруталізму 
Проект Save Kyiv Modernism + Aspichi


«Колір фасаду: блакитний» сфокусований на будівлі НЛО, в дизайні якого ми бачимо кольори музики. НЛО був побудований в 1971 році архітекторами Флоріаном Юр'євим і Левом Новіковим. Документальний фільм розповідає про сучасну історію будівлі та проект ревіталізації, куратором якого є автор та команда сучасних архітекторів.

Флоріан Юр’єв /1929—2021/ — український педагог, художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, колорист, скрипковий майстер, кандидат мистецтвознавства, поет, людина, яка випередила свій час. Рухомі зображення, а також взаємодія світла та звуку відіграли важливу роль у його мистецтві та знайшли відображення в його архітектурі.

«Шепіт кроків»
Режисер: Ксенія Кравцова
Оператор-постановник: Владислав Нечипоренко
Сценарист: Інокентій Вировий
За підтримки Українського культурного фонду
Україна, 2020. 63 хв

«Шепіт кроків» — це фільм про сьогодення і минуле, життя і смерть, відчай і щастя. Документальний фільм розповідає про життя та творчість українського мистецького дуету Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, відомих через створення монументально-декоративних споруд 1960—1980-х років у Києві. Їх головний витвір мистецтва, «Стіну пам’яті» на Байковому кладовищі, радянська влада знищила після 13 років щоденної тяжкої праці.

Меморіальний парк на Байковому кладовищі та мозаїчний басейн «Зірки та сузір’я» перед Палацом піонерів стали головною локацією сюжетної лінії.

Save Kyiv Modernism

У бурхливі перехідні часи важливо цінувати культурну спадщину, яку необхідно зберегти. Сучасна історія твориться саме в цей момент. Модерністську архітектуру вже не вважають пережитком радянської доби. Вона переходить на новий рівень, що відображає інноваційні методи роботи, амбітні технологічні процеси та складні інженерні рішення свого часу. Наша мета — зберегти та передати цю епоху для наступних поколінь з усією її автентичністю та інноваційними рішеннями.

https://savekyivmodernism.com/

Aspichi

Компанія, що розробляє революційні методи обміну досвідом на основі поєднання 360-градусного відео, комп’ютерної графіки та VR технологій.

https://www.aspichi.com

ARVM

Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельниченка.

http://arwm.org/